Kevään juhla eli vappu on taas täällä. Huusholliamme koristaa ilmapallot ja serpentiini. Simaa on ostettu. Hipulle varasimme vappuherkuksi peurankorvan. Myttö saa kuivatun häränkorvan. Aiomme nauttia rennosta ja mukavasta vapusta. Tästä mennään jo kovaa vauhtia kohti kesää!
Alkujaan toukokuussa 2009 Pimu-nimiselle beaglelle, joka oli kooltaan pieni mutta luonteeltaan Suuri, omistettu blogi. Sivurooliin astui loppuvuodesta 2009 Typy-beagle, joka otti pääroolin tammikuussa 2014. Sivurooli miehitettiin uudelleen toukokuussa 2015 Hipulla, beagle sekin. Lokakuusta 2018 lähtien blogi on jatkanut kulkuaan Hipun johdolla. Sivuroolissa on elokuusta 2019 alkaen tassutellut Myttö. Tervetuloa mukaan lukemaan Hipun ja Mytön elämästä sekä seikkailuista!
Aurinkoista vappua teidänkin laumalle!
VastaaPoistaOttokin pitkästä aikaa saa tänään kunnon herkkua, peurankorvan! Onhan nyt myös 8 kk - päivä. Mitat otettiin taas ja tällä kertaa olikin sellaset lukemat kuin paino jo 16,1 kg ja korkeutta 38 cm!
Meidän pikku-Pufinakin saa kanaluun, josta kovasti pitää.
Hyvää vappua toivottaa Otto, Pufina, ja emäntä.
Leppoisaa ja kepeää toukokuun jatkoa teidän porukalle. Otosta onkin kasvanut jo raamikas kaveri.
PoistaHipun ja Mytön emäntä
Oekeen haaskoo vappua sinnehhii! <3 :)
VastaaPoistaKiitos Iivari. Meillä olikin riemukas ja iloinen vappu, kun päästiin poikakolmikon kanssa mylläämään.
PoistaHipun ja Mytön emäntä
Teil onki oikee herkkuvappu, Tytöt!
VastaaPoistaHerkkuja ja hyvää seuraa, se oli meidän vapunviettoa tänä keväänä.
PoistaHipun ja Mytön emäntä
Toimeliasta toukokuuta kaunottaret!
VastaaPoistaKiitos! Jos ei muuten, niin ens viikolla kyllä puuhaa riittää mökkimaisemissa.
PoistaHipun ja Mytön emäntä
Söpö kuva tytöistä serpentiinin kanssa! :)
VastaaPoistaKiitos kamut! Hiukan teetti työtä saada kaksikko istumaan paikoillaan kuvan oton ajan. Ja siten, ettei Myttö syö serpentiinejä.
PoistaHipun ja Mytön emäntä